آکادمی امنیت سایبری و تست نفوذ

  • امروز 30، مهر 1398 می‌باشد.
  • 989901416229+

نقشه راه دوره های تست نفوذ شبکه

ارسال شده توسط : MrPenTester


ارسال شده در تاریخ : 22، فروردین 1398 - 19:27:55


تصویر پیدا نشد

  نقشه راه دوره های تست نفوذ شبکه

 

خوب  همانطور که از اسم این شاخه مشخص است مبحث ما بر روی شبکه می باشد که باید گفت شما باید دانش نسبی در مورد شبکه داشته باشین که در بخش نقشه راه دوره های شبکه ما برای شما توضیح هات مفصلی را ارائه کردیم که آن ها را باید مطالعه کنید.

 

از این رو شما نیاز به یک سری مقدمات  برای تست نفوذ شبکه دارید که به ترتیب برای شما نام خواهیم برد.


CEH(Certified Ethical Hacker): شما باید دوره گواهینامه هکر قانونمند را بگذرانید تا با مفاهیم تست نفوذ و تکنیک ها،قوانین،اصطلاحات،ساخت یک ازمایشگاه و ... آشنایی داشته باشید. یک نکته که در مورد این دوره وجود دارد این است که در تست نفوذ در هر شاخه ای این دوره پیش نیاز میباشد.

 

PWK(Penetration Testing with Kali): شما باید دوره تست نفوذ با کالی لینوکس را بگذرانید تا با محیط کالی لینوکس و تکنیک های نفوذ و برنامه ها  که یک سیستم عامل تحت تست نفوذ بر پایه لینوکس است آشنا شوید این دوره یکی از دوره های جذاب و فوق العاده تست نفوذ می باشد.

 

 

سیستم عامل های دیگری برای تست نفوذ نیز وجود دارد که به برخی از آن ها در پایین اشاره میکنیم : 

BackBox Linux

DEFT

Cyborg

Network Security Tool Kit

Parrot Security

NodeZero

Pentoo

Black Arch

 

نکته دیگر در مورد دوره PWK این است که همانند دوره CEH پیشنیاز دوره های سطح پیشرفته تست نفوذ می باشد اما این دوره با یک سطح بالاتر و جذابتر شما را وارد دنیای تست نفوذ میکند .

 

حال پس از پیدا کردن مسیر راه خود شما برای حرفه ای تر شدن در این شاخه نیاز به دوره های دیگری دارین که ما برای شما نام خواهیم برد.

 

•  ECSA  / LPT  (Ec-Council)
•  SANS Sec 504/560/660  (Sans)
•  (Offensive Security)  MSFU 

 

پس از گذراندن تمامی این دوره های نام برده شده شما مسیر را کاملا پیدا خواهید کرد و ادامه راه را به تنهایی می توانید ادامه دهید.

 

*در دوره های بالا میتوانید یکی از  مسیرهای شرکت Sans یا Ec-Council را بگذارنید که در این شاخه تست نفوذ بطور تخصصی کار کنید،دوره MSFU را هم میتوانید قبل از شروع یکی از مسیر ها بگذرانید.

 

نویسنده: حامد مقدسی پور و گروه متخصصین نقشه راه فناوری اطلاعات

منبع: آکادمی امنیت سایبری و تست نفوذ و گروه ITROADMAP

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده غیر اخلاقی می باشد.

 

کلیه حقوق برای آکادمی امنیت سایبری و تست نفوذ محفوظ بوده و برداشت غیر مجاز پیگرد قانونی دارد. | Copyright © 2019 Iranian AcademySecurity.ir All rights reserved